Hrvatice zamalo napravile senzaciju u Tbilisiju!

Momčad trenera Lovrinova prikazala je odličnu igru protiv favoriziranih Talijanki što je veliki zalog za susret osmine finala protiv Nizozemki.

Hrvatske su odbojkaške reprezentativke odigrale i posljednji susret skupine B na Europskom prvenstvu kojem su domaćini Gruzija i Azerbajdžan. Dvoboj protiv favorizirane Italije završio je porazom Hrvatske rezultatom 2:3 (23-25, 21-25, 25-19, 25-10, 11-15).

Iako je Italija favorit, ne samo u dvoboju protiv Hrvatske, već i za naslov prvaka Europe, mogla se naslutiti ravnopravna borba ovih dviju reprezentacija. Hrvatska je otvorila utakmicu blagom prednošću, ali je prvi i drugi set ipak pripao Talijankama (23:25, 21:25).

Treći je set Hrvatska ponovno započela vodstvom, a odličnim servisima Bernarde Ćutuk te Bete Dumančić i održavala blagu prednost. Napadom Samante Fabris hrvatske su odbojkašice osvojile treći set rezultatom 25:19. Četvrti set Hrvatska je također započela s  četiri poena prednosti. Odličan niz Hrvatske je nakratko prekinut s nekoliko talijanskih poena, ali su hrvatske reprezentativke osvojile i ovaj set, rezultatom 25:10.

Početkom odlučujućeg seta Italija je ostvarila vodstvo koje je održala do kraja utakmice. Set je završio rezultatom 11:15 i Italija je upisala treću pobjedu u skupini B te izravan plasman u četvrtfinale.

Hrvatska je tako s upisanim jednim bodom iz ove utakmice zadržala treće mjesto u skupini. Iako poražene, nakon odlične igre protiv favorita Hrvatska se ima razloga nadati i uspješnom rezultatu u play-offu susretu.

Hrvatska sada putuje u Baku gdje ih u utorak očekuje dvoboj protiv Nizozemske, drugoplasirane momčadi skupine D koja je u izravnom dvoboju za poziciju svladala Češku rezultatom 3-1 (25-21, 25-15, 21-25, 25-22).