Hrvatima srebro na EP-u u skokovima u vodi

Hrvatski juniori postigli uspjeh na europskom prvenstvu u Rijeci

Na Europskom juniorskom prvenstvu u skokovima u vodu koje se održalo od 28. lipnja do 3. srpnja u Rijeci, na bazenskom kompleksu Kantrida, hrvatski predstavnici Juraj Melša i Hrvoje Brezovec osvojili su drugo mjesto u kategoriji sinkroniziranih skokova u vodu s daske visine 3 metra i osvojili srebnu medalju, prvu uopće za Hrvatsku u tom vodenom sportu.

U pojedinačnoj se konkurenciji Melša skupa s reprezentativkama Lorenom Tomiek i Hanom Kovačević nisu uspjeli plasirati u sama finala, dok se Brezovec u finalno natjecanje plasirao skokom s daske visine jednog metra i zauzeo 11. mjesto.

Osvojeno drugo mjesto u kategoriji sinkroniziranih skokova može se smatrati velikim hrvatskim uspjehom imajući u vidu kako ovaj olimpijski sport još uvijek traži svoje mjesto pod hrvatskim suncem  i prostor za daljnji razvoj i popularizaciju.