Hrvatska bez finala Svjetskog prvenstva, Kauboji sutra igraju protiv Slovenije za broncu

Hrvatska sutra igra za broncu protiv Slovenije.

HRS

Hrvatska u prvih osam minuta nije primila pogodak, obrana je bila čudesna. Svaki put prema našem golu jednostavno smo zatvorili, i Norvežani nisu imali ideju. Iako je naša obrana u prvih 15 minuta bila sjajna, napad nije radio, promašili smo par zicera, a to su Norvežani iskoristili i prvi put poveli na utakmici (6:7). Pred kraj prvog poluvremena naša obrana nije bila toliko dobra kao u prvih 15 minuta, u napadu ponovno nismo iskoristili neke zicere i Norveška je otišla na odmor s dva pogotka prednosti, 10:12.

Odmah na početku drugog poluvremena O’Sullivan promašuje s devet metara, a mi smo odmah uzvratiti u sljedećem napadu, Mamić je sjajno pogodio. U 36 minuti Hrvatska se vraća na -1, da bi odmah u našem drugom napadu izjednačili rezultat. U zadnjih deset minuta drugog dijela mučili smo se protiv brzih Norvežana, a mi nismo imali ideju u napadu. U posljednjih pet minuta ulazimo s golom prednosti, Norvežani brzo izjednačuju, i u zadnjoj minuti utakmice, Hrvatska je imala napad za pobjedu, nismo uspjeli napraviti akciju za pogodak, ali onda je Musi u zadnjoj sekundi   utakmice dosuđen sedmerac za plasman u finale, Zlatko Horvat je uzeo loptu, ali nažalost promašio,  regularni dio utakmice završio je 22:22. Morali smo pobjedu vaditi u produžecima.

U prvih pet minuta prvog produžetka Kauboji nisu uspjeli otići na prednost, bilo je 22:22. U drugom produžetku Norveška je imala više sreće i  dolazi do pobjede  protiv Hrvatske( 25:28) i plasmana u finale Svjetskog prvenstva.