Hrvatska futsal reprezentacija do 19 godina upisala dvije pobjede nad Makedonijom

Vicko Radić postigao je tri pogotka u ova dva susreta.

Hrvatska futsal reprezentacija do 19 godina starosti ugostila je u Karlovcu vršnjake iz Makedonije i savladala ih u obje prijateljske utakmice koje su se igrale u utorak i srijedu.

U utorak je Hrvatska bila bolja rezultatom 3:2. Božo Sučić doveo je Hrvatsku u vodstvo, a do odlaska na odmor Makedonci su okrenuli rezultat u svoju korist preko Ernura i Milevskog. U nastavku je debitant Duje Dragun izjednačio rezultat, a potpuni preokret u posljednjoj minuti donio je Vicko Radić.

I u drugom susretu prvi strijelac na utakmici bio je igrač Split Tommyja Božo Sučić, a za razliku od prve utakmice, Makedonci su do poluvremena uspjeli samo izjednačiti, i to preko Antonija Petrovskog. U nastavku je Hrvatsku u vodstvo solo akcijom doveo Toni Rendić, a samo minutu kasnije prednost je poduplao Vicko Radić. Makedonci su smanjili rezultat u 27. minuti autogolom Cvisića, a potom Andro Zarač postiže dva brza pogotka za velikih 5:2.

Golijada se nastavila i dalje, u 31. minuti Radić je podigao rezultat na 6:2, a Makedonci preko Petrovskog i Peeva dolaze na 6:4, a potom novim Peevovim golom i na samo gol zaostatka, međutim više od još jednog minimalnog poraza nisu uspjeli izvući.

Tako su izabranici Marinka Mavrovića upisali dvije pobjede nad Makedonijom od 3:2 i 6:5.

Za Hrvatsku su nastupili: Čizmić, Papac, Brletić, Dragun, Rendić, Degač, Cvišić, Petrušić, Radić, Jurlina, Sučić, Radaj, Masten i Zarač.