Hrvatska futsal reprezentacija osvojila turnir u Mađarskoj

Dario Marinović najbolji je igrač turnira, a Žarko Luketin najbolji vratar.

Dario Marinović/Getty Images

Odigrala je futsal reprezentacija Hrvatske i treći susret na turniru Višegrad 4 nacije koji se igra u mađarskom Debrecenu, a u trećem kolu odigrali smo nerješeno sa reprezentacijom Mađarske rezultatom 1:1, te tako sa sedam bodova došli do ukupne pobjede na turniru.

Hrvatska je tokom čitavog susreta bila bolji suparnik, no Mađari su došli do vodstva u 9. minuti kada je Istvan Gal oduzeo loptu Marinku Šamiji na poluvici terena, te je proslijedio do Richarda Davida koji izlazi sam pred vratara Žarka Luketina i pogađa pokraj njega za prvi gol Mađara na turniru. Mađarska se grčevito branilo, no Hrvatska je uspjela izjednačiti i to u 37. minuti kada je Luka Perić izvrsno zagradio loptu i navukao na sebe dva igrača, te uposlio Darija Marinovića na drugoj strani. Marinović se lažnjakom lijepo oslobodio čuvara i silovito lijevom nogom pogodio pod gredu za konačni rezultat.

Dario Marinović proglašen je najboljim igračem turnira, dok je Žarko Luketin osvojio titulu najboljeg vratara.

Mađarska – Hrvatska  1:1      1:0 David u 9. min ; 1:1 Marinović u 37. min

Mađarska: Alasztics, David, Klascak, Vattmanyi, Hajmasi, Trencsenyi, Andorka, Vas, Nagy, Harnisch, Tatai, Mezei, Siska, Gal.

Hrvatska: Luketin, Čekol, Jurlina, Martinac, Šamija, Pandurević, Marinović, Perić, Kanjuh, Suton, Horvat, Sekulić, Mudronja.