Hrvatski hokejaši bolji od Velike Britanije na otvaranju SP-a divizije 1

Utakmica 1. kola, skupina B: Hrvatska - Velika Britanija 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Hrvatska hokejaška reprezentacija pobjednički je otvorila Svjetsko prvenstvo divizije 1 skupine B u Litvi. Hrvatski su reprezentativci u prvome kolu uvjerljivo pobijedili Veliku Britaniju 4:0 (2:0, 1:0, 1:0).

Izabranici Dona MacLeana pružili su dobru igru, postigavši najmanje po gol u svakoj četvrtini. Protivničku mrežu je u 13. minuti načeo Novak, a u zadnjoj minuti prve trećine vodstvo od 2:0 donio nam je Kostović. U 28. minuti na 3:0 povisio je Alan Letang, da bi u 47. minuti Kostović svojim drugim pogotkom postavio konačnih 4:0 i potvrdio uvjerljivu pobjedu Hrvatske.

Odličan je bio i hrvatski vratar Mate Tomljenović, koji je proveo 60 minuta na ledu i sačuvao je svoju mrežu netaknutom, skupivši 33 obrane. Hrvatske hokejaše očekuju još četiri dvoboja, protiv domaćina Litve, Nizozemske, Poljske i Rumunjske.