Hrvatska izgubila od Srbije u zadnjoj provjeri uoči Rija

Srbija ipak bolja od Hrvatske u zadnjoj pripremnoj utakmici uoči Olimpijskih igara.

Hrvatska je time osvojila treće mjesto na turniru u Cordobi. Pobjednik turnira ‘Četiri nacije’ je Argentina koja je osvojila prvo mjesto ispred Srbije, dok je Francuska završila četvrta.

Ukić, Bogdanović, Krušlin, Šarić i Bilan, bila su petorka s kojom je Petrović počeo utakmicu. Hrvatska je dobro krenula i vodila je u prvoj četvrtini s devet koševa prednosti. Na odmor je otišla s prednošću 40:36, no u nastavku Srbija radi seriju od 8:0. Potom naši uzvraćaju identičnom serijom, no u zadnjih deset minuta srpski košarkaši preuzimaju vodstvo i pobjeđuju s rezultatom 86:77 (19-16, 21-20, 20-28, 17-22).

Najbolji hrvatski igrač protiv Srbije bio je Bojan Bogdanović s 18 poena, Simon je dodao 14 koševa, a Bilan i Šarić po 12.

Hrvatska će na Olimpijskim igrama igrati u skupini B zajedno sa Španjolskom, Argentinom, Brazilom, Nigerijom i Litvom.