Hrvatska kolonija ‘rastura’ u Speziji, asistencija i gol Brezovca

Hrvati vuku Speziju ka playoffu za ulazak u Serie A. Josip Brezovec u pobjedi nad Vercellijem upisao je gol i asistenciju, a pogodili su još i Datković i Šitum.

Talijanski drugoligaš Spezija, u čijim je redovima dosta hrvatskih predstavnika (klub, kao i HNK Rijeku, posjeduje Gabriele Volpi), svladala je Pro Vercelli na gostovanju 29. kola Serie B rezultatom 5:2, a čak su tri gola postigli pritom hrvatski nogometaši.

Nije počelo dobro za pulene Nenada Bjelice – gosti su preko dvostrukog strijelca Marchija poveli 2:0 do 39. minute, no tada se prvo ukazao Datković (prvenstveni prvijenac), glavom smanjivši na sedmu ovosezonsku asistenciju Josipa Brezovca te Mario Šitum, koji je doveo rezultat u egal poslije lijepog solo prodora po desnoj strani.

U drugom poluvremenu Spezija je znala iskoristiti čak dva crvena kartona gostujućeg sastava; Brezovec je 3:2 postavio lijepim slobodnim udarcem negdje s ruba kaznenog prostora (treći pogodak u sezoni), a konačnih su 5:2 postavili De Las Cuevas i Castellani. Spomenimo i da je izuzetno aktivni Josip Brezovec ‘stigao’ još i skriviti kazneni udarac.

U redovima domaćih svih 90 minuta odradili su Datković, Miloš i Brezovec, Šitum je zamijenjen u 80. minuti, a posljednjih je 15 pripalo Kvržiću. Spezija je s nova tri boda dodatno učvrstla poziciju u sredini ljestvice te drži posljednje mjesto koje vodi u doigravanje za ulazak u Serie A.