Hrvatska mininogometna reprezentacija još uvijek neporažena na Euru

Hrvatska je pobjedama nad Litvom, Luksemburgom te Izraleom osigurala prvo mjesto u skupini.

Hrvatska mininogometna reprezentacija

Hrvatska je igrala protiv Izraela za prvo mjesto u skupini, no već u drugoj minuti je Hrvatsku zadesio Kamhazi koji je zabio fantastičan pogodak iz sporne situacije. Po reakcijama s hrvatske klupe i tribina trebao je biti dosuđen prekršaj nad Zoranom Lukavečkim, inače hrvatskim kapetanom.

Hrvatska se prilagođavala na skliski teren u običnim tenisicama, dok su Izraelci imali kopačke za veliki nogomet. Nakon što su poveli, Izraelci su „parkirali autobus“ u obrani. Dobro su se gradili i branili, no izraelska obrana je probijena od strane Ivana Smoka nakon udarca Željka Šimića na početku drugog poluvremena u kojem smo se razigrali i stvorili niz odličnih prilika.

Izraelci su se probudili taman kada je izgledalo da će im se obrana raspasti, snažan udarac u 25.minuti je zaustavila vratnica, a pogodak za pobjedu i 1. Mjesto u skupini postigao je Željko Šimić u 34.minuti utakmice jednim preciznim udarcem iz daljine.

Marko Habazin, vratar Hrvatske mininogometne reprezentacije je nakon utakmice izjavio da su pokazali kako mogu i kada gube: “Mislim da je bio prekršaj prije njihovoga gola, iako treba reći da je čovjek pogodio nemoguće. Poslije toga oni nisu imali udarac po golu, a mi smo se vratili, stiskali smo ih u drugom poluvremenu i na kraju kontrolirano ušli u završnicu. Čekaju nas Škoti koji su neugodna momčad, ali mislim da ih možemo bez problema proći i onda dalje samo jako. Škotska je čvrsta momčad koja će se braniti cijelu utakmicu, a treba pripaziti na njihovog sidruna koji je odličan. Lijepo je što su navijači došli u velikom broju, osjeti se to, daje nam snagu i diže nas kad nam treba.”

EUROPSKO PRVENSTVO U MININOGOMETU, SKUPINA A, 3. KOLO
HRVATSKA – IZRAEL 2:1 (0:1)
VRSAR – Stadion miniEURA. Gledatelja oko 800. Suci: Rich Butler (Engleska), Stu Winton (Engleska) i Gheorghe Ciule (Rumunjska)
HRVATSKA: Habazin, Hranić, Šimić, Prpić, Orlović, S. Korenika, Smok, A. Korenika, Loborinec, Ramljak, Picig, Popov, Herceg, Lukavečki, Hercigonja. IZBORNIK: Tvrtko Močibob.
IZRAEL: Jahav, Yakshin, Ovadia, Adani, Amsalem, Shifman, Kamhazi, Stunis, Dahan, Talmor, Yaacobi, Sharabi. IZBORNIK: Itzhak Shum.
STRIJELCI: 0:1 Kamhazi (2), 1:1 Smok (21), 2:1 Šimić (34).

SKUPINA A
1. Hrvatska 3 3 0 0 13:2 9
2. Izrael 3 2 0 1 9:3 6
3. Litva 2 0 0 2 2:10 0
4. Luksemburg 2 0 0 2 0:9 0

REZULTATI
SKUPINA A: Hrvatska – Litva 7:1, Izrael – Luksemburg 5:0, Izrael – Litva 3:1, Hrvatska – Luksemburg 4:0, Hrvatska – Izrael 2:1.
SKUPINA B: Bugarska – Srbija 2:2, Rumunjska – Škotska 1:0, Bugarska – Škotska 2:5, Rumunjska – Srbija 2:0, Škotska – Srbija 2:2, Rumunjska – Bugarska 3:0.