Hrvatska na krilima Bogdanovića pomela domaćina Rumunjsku za osminu finala Eurobasketa

Hrvatska košarkaška reprezentacija je u drugom nastupu na Eurobasketu došla do druge pobjede, a večeras su izabranici Aleksandra Petrovića svladali reprezentaciju Rumunjske sa 58:74 i na taj način izborili osminu finala Eurobasketa.

Ipak, nije sve teklo po planu za Hrvatsku, te je domaćin Rumunjska u 5. minuti imala senzacionalnih 10:0. Tada se bude hrvatski košarkaši koje su predvodili Bojan Bogdanović i Dario Šarić. Bolja igra Petrovićeve ekipe je brzo rezultirala izjednačenjem rezultata, pa je već u 7. minuti bilo 10:10. Do kraja četvrtine Hrvatska na krilima Bogdanovića dolazi do 12:20.

Druga četvrtina je donijela još bolju igru hrvatskih košarkaša, koji su stalno dizali stečenu prednost. Rumunjska se serijom 9:2 pokušala vratiti u susret, no hrvatski košarkaši su bili previše raspoloženi za domaćine. Na poluvrijeme se tako otišlo rezultatom 28:42 u korist Hrvatske, a najbolji pojedinac susreta je bio Bogdanović sa 16 koševa.