Hrvatska na poluvrijeme otišla sa rezultatom 1:1

Nakon prvih 45 minuta u Budimpešti, Hrvatska ima pozitivnih 1:1 s obzirom da su domaćini nakon vodstva Hrvatske imali bolje prigode za vodstvo.

Mađarska – Hrvatska 1:1

Strijelci: 0:1 Rebić (13′), 1:1 Szalaia (34′)

Mađarska: Gulacsi – Lovrencsics, Barath, Orban, Kadar – Patkai, A.Nagy – D.Nagy, Szoboszlai, Dzsudzsak- Szalai

Hrvatska: Kalinić – Jedvaj, Lovren, Vida, Barišić – Modrić, Brozović, Rakitić – Perišić, Rebić – Kramarić

Zlatko Dalić odlučio se za rekonvalescenta Tina Jedvaja na desnoj strani naše obrane, a u odnosu na susret s Azerbajdžanom u prvih 11 su Brozović i Rebić, te suspendirani Dejan Lovren. Na klupi za pričuve ostali su Ćaleta-CarPetković, Brekalo i Kovačić.
Hrvatska se nametnula posjedom na početku utakmice, a prvi pokušaj imali su u 4. minuti kada je Lovren glavom prebacio gol nakon centaršuta Modrića. Dvije minute kasnije dobar pokušaj Perišića, ali je domaći vratar Gulacsi bio siguran. Prva velika prilika Hrvatske u 7.minuti, ali Kramarić je prebacio gol nakon dobrog ubacivanja Borne Barišića. Igra se odličan nogomet, prva opasnost pred vratima Hrvatske, ali je obrana na vrijeme očistila centaršut Mađara. U 10. minuti dobar pokušaj Lovrencsicsa, ali Kalinić odbija u korner.

Hrvatska je povela nakon što se Rebić odlično snašao u šesnaestercu nakon prodora Luke Modrića i čiju je loptu proslijedio Kramarić. Vrlo sadržajnih prvih 15 minuta i jako dobra igra naše momčadi. U 20.minuti dobar pokušaj domaćina, ali je Szalai  za djelić zakasnio na loptu. Borna Barišić ostao je ležati, nadamo se da nije ništa ozbiljnije i da će uspjeti nastaviti utakmicu. Inače odigrao je zapaženih 28 minuta. Ipak ne može nastaviti, a umjesto njega ulazi igrač Dinama, Marin Leovac. Hrvatska se nakon vodstva povukla i čeka priliku iz kontranapada.

Domaćin dolazi do izjednačenja pogotkom igrača s brojem 9, Adama Szalaia. Igra se 35. minuta susreta. Vrlo dvojbena Williama Colluma koji je čini se propustio svirati kazneni udarac za domaćina nakon nespretne reakcije Dejana Lovrena. U 40.oj minuti prva zamjena u redovima domaćina, igru je napustio Dominik Nagy, a ušao je Roland Varga.