Hrvatska najuspješnija nacija na Europskom prvenstvu u taekwondou!

Najveće zasluge u tom dijelu idu ženskoj reprezentaciji koja je donijela tri zlata,jednu srebrnu i jednu brončanu medalju, te su u poretku borkinja najuspješnija reprezentacija

Lucija Zaninović/Getty Images

Hrvatska taekwondo reprezentacija najuspješnija je ekipa nedavno završenog Europskog prvenstva! Hrvatski predstavnici osvojili su tri zlatne, dvije srebrne i jednu brončanu medalju!

Najveće zasluge u tom dijelu idu ženskoj reprezentaciji koja je donijela tri zlata,jednu srebrnu i jednu brončanu medalju, te su u poretku borkinja najuspješnija reprezentacija. Lucija Zanović (do 49 kg), Ana Zaninović (do 53 kg) i Iva Radoš (do 73 kg) osvojile su zlatno odličje, Marina Sumić (do 62 kg) bila je srebrna, a Mateja Kunović (do 46 kg) brončana.

Hrvtski borci u ukupnom poretku osvojili su 11. mjesto, jedino odličje osvojio je Vedran Golec koji je uzeo srebro u kategoriji preko 87 kilograma.