Hrvatska nakon lošeg prvog dijela srušila Bahrein sa +11

HRS/Facebook

Hrvatska rukometna reprezentacija nakon poraza protiv Danske (24:28) na otvaranju kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre u Rio de Janeiru danas je uvjerljivo pobijedila Bahrein (33:22).

Hrvatska je bila veliki favorit prije utakmice. Početak dvoboja je bio jako loš, rukometaši Bahreina bili su bolji u napadu, igralo je se gol za gol.  Hrvatska je bila u grču i igrala je očajno u obrani. Stoga je sredinom prvog dijela, Bahrein bio u  vodstvu  9:6. Izbornik Babić je bio jako ljut na igrače i pozvao minutu odmora. Ni nakon odmora  igrači se nisu pribrali pa se na odmor otišlo s rezultatom 14:14.

U nastavku Kauboji su konačno počeli igrati svoj rukomet. Hrvatska je zaigrala ozbiljnije u obrani, a igrači Bahreina ostali su bez snage pa je prednost sve više rasla. Nakon odličnog početka i vodstva 17:14 pobjeda više nije dolazila u pitanje, a serijom 10:2 naša reprezentacija stigla je do vodstva 32:20. Konačan rezultat utakmice bio je 33:22.