Hrvatska nogometna reprezentacija do 16 godina izgubila od SAD-a

Prijateljska utakmica: Hrvatska - SAD 0:1. Pogodak odluke postigao je Christian Pulisic u 43. minuti

Hrvatska reprezentacija do 16 godina upisala je i drugi minimalan poraz od selekcije SAD-a u tri dana, iako je u drugom ogledu pružila bolju partiju.

Unatoč tome Amerikanci su opet slavili s minimalnih 1:0. Ovoga puta pogodak odluke postigao je Christian Pulisic u 43. minuti nakon što je lijepo probio lijevu stranu hrvatske obrane.

Hrvatska je propustila niz dobrih prilika, a najbliže pogotku Hrvati su bili u 72. minuti kada je Soldo udarcem glavom pogodio gredu.

Za Hrvatsku su igrali: Šemper, Prugovečki (od 70. Simonović), Hudeček, Borovec (od 78. Delić), Olujić, Soldo, Brekalo, Pasariček (od 70. Blatančić), Moro (od 56. Majić), Zenko, Lovren (od 56. Malkoč).