Hrvatska ostala bez predstavnika na atp turniru u Umagu

Nino Serdarušić

Nakon što je u ponedjeljak Nikola Mektić izgubio od Argentinca Leonarda Mayera, u utorak su se od 27. izdanja umaškog ATP turnira oprostila i  preostala dvojica hrvatskih predstavnika, 28-godišnji Franko Škugor i 19-godišnji Nino Serdarušić.

Serdarušića je u debitantskom nastupu na ATP turnirima pobijedio iskusni 31-godišnji Rus Tejmuraz Gabašvili, dok je Škugor nakon 56 minuta igre predao meč Thomasu Fabbianu u trenutku kad je talijanski tenisač vodio 6:0, 4:1.

Serdarušić je uspio parirati 31-godišnjem Rusu samo u prvom setu. Odluka je pala u posljednja dva gema prve dionice kada je Gabašvili najprije iskoristio petu priliku za ‘break’ u devetoj igri, a potom realizirao četvrtu set-loptu u sljedećem gemu.

Mladi hrvatski tenisač je u drugom setu izdržao do 2:2, a onda je Gabašvili nanizao četiri gema za pobjedu. Serdarušiću je to bio prvi meč na ovoj razini, a 43. tenisač svijeta se pokazao ipak malo presnažnim suparnikom za mladog Zagrepčanina.