Hrvatska ostala bez predstavnika u Indian Wellsu

Johnson je u četvrtom međusobnom susretu ostvario treću pobjedu protiv Karlovića.

U 2.kolu ATP turnira u Indian Wellsu ispao je i posljednji hrvatski tenisač u pojedinačnoj konkurenciji. Bolji od Ive Karlovića bio je domaći tenisač Steve Johnson s 6:3 7:6.

Jedinu break priliku u cijelom susretu iskoristio je Johnson odmah u drugom gemu i mirno priveo prvi set kraju u svoju korist.

U drugom setu obojica su bili sigurni na svoj servis i odluka se tražila u tie-breaku. Tokom seta Karlović je na svoj servis izgubio svega dva poena i činilo se kako bi taj statistički podatak mogao biti od koristi za našeg tenisača u odlučujućoj igri. Div sa Šalate radi mini-break za 4:3 no Johnson odmah uzvraća te potom pri 6:5 koristi svoju prvu meč loptu na servis Karlovića i osigurava plasman u iduće kolo.

U konkurenciji parova, Marin Draganja je s Australcem Johnom Peersom bio bolji od španjolsko-meksičke kombinacije Garcia-Lopez/Gonzalez 2:6 6:4 10:6. Ivan Dodig i Marcelo Melo svoj meč 2. kola protiv Johna Isnera i Sama Querreya igraju u ponedjeljak