Hrvatska otvorila prvenstvo fenomenalnom pobjedom 7:0

Dominic Rene Canic zabio je dva gola i asistirao dva puta.

Hrvatski hokejaši do 20 godina starosti startali su visokom pobjedom na Svjetskom prvenstvu divizije IIB koja se igra u zagrebačkom Domu sportova.

Nakon mukotrpnog gledanja Medveščaka kako se bori sa objektivno jačim protivnicima u EBEL ligi, no unatoč vanserijskoj borbi upisuje teške poraze, ljubitelji hokeja u Zagrebu napokon su mogli uživati u pobjedi.

Hrvatska je sa 7:0 bila bolja od Nizozemske i istaknula kandidaturu za najvišu poziciju. Prvi pogodak postigao je nakon 17 minuta igre Nikola Kramarić na asistenciju Patrika Dobrića. Minimalno vodstvo trajalo je do 31. minute kada Dominic Rene Canic povisuje prednost, a u posljednjoj minuti druge dionice Leonardo Zanoff donosi velikih 3:0.

U posljednjoj dionici naši mladići su do nogu potukli Nizozemce koji su djelovali nemoćno kao da igraju u klompama. Sven Paulović u 42. minuti zabija za 4:0, Lovro Hanžek u 45. povećava na 5:0, a do kraja druge golove zabijaju i Kramarić i Canic. Canic je uz dva gola upisao i dvije asistencije.