Hrvatska petu godinu zaredom slavi osvajača Lige prvaka!

Hrvatskareprezentacija.hr

Petu godinu zaredom Hrvatska ima osvajače Lige prvaka. Nakon Mandžukića 2013., Modrića 2014., Rakitića 2015., Kovačića i Modrića 2016., Hrvatska će i ove godine slaviti. Naime, u večerašnjem finalu snage će odmjeriti Juventus i Real Madrid, ujedno i dvoboj naših reprezentativaca Mandžukić protiv Modrića i Kovačića. Nažalost Marko Pjaca će zbog ozljede propustiti finale, ali i Pjaca je stigao u Cardiff kako bi s navijao za svoje suigrače.

U finalu Lige prvaka 2013. godine Bayern je na Wembleyu pobijedio Borussiju Dortmund s 2:1. Prvi pogodak za Bavarce postigao je naš Mario Mandžukić. Također, to  je prvo finale u povijesti Lige prvaka u kojem je Hrvat postigao pogodak.

Slikovni rezultat za mandzukic 2013 champions league

59. finale jednog od najprestižnijih nogometnih natjecanja donijelo je sraz gradskih rivala, Reala i Atletica. Susret se odigrao 24. svibnja 2014. na stadionu Luz u Lisabonu. To je bilo dosad jedino finale u kojemu su igrala dva kluba iz istog grada. U dramatičnom finalu, nakon produžetaka, Real Madrid je pobijedio gradskog rivala Atletico Madrid ukupnim rezultatom od 4:1, nakon što je rezultat bio izjednačen (1:1) u prvih 90 minuta. To je bio prvi naslov Lige prvaka za našeg Luku Modrića.

Na Olimpijskom stadionu u Berlinu 6. lipnja 2015. godine Barcelona je pobijedila Juventus 3:1. Prvi gol u 4. minuti za Barcelonu postigao je naš reprezentativac Ivan Rakitić.

Na stadionu San Siro u Milanu.  Real Madrid je u finalnoj utakmici nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca bio uspješniji od gradskog rivala Atlético Madrida te po 11. put u svojoj povijesti osvojio UEFA Ligu prvaka. Prvi je to naslov bio za Matea Kovačića, te drugi za Luku Modrića.