HRVATSKA POBJEDOM NAD ARGENTINOM U OSMINI FINALA SP-a!

Hrvatska muška kadetska reprezentacija danas je uvjerljivom pobjedom nad reprezentacijom Argentine 31:19 (15:8) izbila na drugo mjesto skupine C SP-a u Gruziji. Od samog početka susreta naši su momci krenuli odlučno i čvrsto jer su samo tako mogli proći dalje, u osminu finala.

Na početku susreta Hrvatska je srušila sve nade Argentinaca serijom 8-0 koji su na svoj prvi pogodak morali čekati dugih 15 minuta. Naša je igra zahvaljujući dobroj obrani i lakim pogocima sve više rasla pa smo tako do najveće prednosti stigla pri rezultatu 10:1 . Do konca prvog dijela zabili smo pet pogodaka, Argentinci  sedam, ali se na odmor otišlo s još uvijek velikom prednošću za nas, 15:8.

U nastavku izbornik Panza rotira gotovo sve svoje igrače koji još više debljaju rezultat. Trima uzastopnima pogocima Bahtijarevića, Strbada i Turčića 29:16 u 57.minuti Hrvatska je samo potvrdila svoju pobjedu.

Najzaslužniji u ovoj pobjedi bili su Strbad i Bahtijarević s pet pogodaka, dok su se istaknuli i naši vratari, Panjan i Gošić skupivši zajedno 12 obrana.

Hrvatska će u nastavku natjecanja igrati sa Slovenijom, trećeplasiranom momčadi D skupine. Sraz ovih momčadi je 16. kolovoza u 14:15 sati.