Hrvatska pobjedom nad Ciprom najavila početak kvalifikacija za Europsko prvenstvo

Prijateljska utakmica: Hrvatska - Cipar 2:0. Na travnjak stadiona Aldo Drosina istrčala je nova Hrvatska koja se prikazala u dobrom izdanju

Prijateljska utakmica

HRVATSKA – CIPAR 2:0

Stadion Aldo Drosina.

Strijelac: 1:0 Mandžukić (17′), 2:0 Mandžukić (58′)

Žuti kartoni: Pašalić (Hrvatska).

HRVATSKA: Subašić, Ćorluka (od 69′ Vida), Lovren, Halilović (od 69′ Olić), Modrić (od 60′ Čop), Srna (od 78′ Jedvaj), Brozović, Strinić, Mandžukić (od 61′ Pašalić), Kovačić (od 78′ Pjaca), Kramarić.

CIPAR: Giorgallidis (od 46′ Kissas), Mertakkas, Makris, Alexandrou, Sielis, Artymatas (od 46′ Kyriacou),  Charalambous, Angeli, Charalambides (od 61′ Makridis), Aresti (od 51′ Nikolau), Efrem (od 52′ Christofi).

Hrvatska nogometna reprezentacija pobjedom protiv Cipra najavila je kvalifikacije za Europsko prvenstvo koje će otvoriti u utorak utakmicom protiv Malte. Na travnjak stadiona Aldo Drosina istrčala je nova Hrvatska koja se prikazala u dobrom izdanju.

Već na otvaranju Halović se odlično riješio pratnje, ali nije bio precizan. U petoj minuti Kramarić je dalekometnim pokušajem najavio svoj dobar nastup. Kramarić je u 11. minuti sjajno pobjegao, ubacio za Brozovića koji odlično puca glavom, ali greda je spriječila gol.

Hrvatska je djelovala dobro s obzirom na sastav koji je prvi put istrčao na travnjak. Halilović i Modrić bili su raspoloženi u sredini, Strinić i Srna solidni na bokovima. Hrvatska je povela u 17. minuti. Modrić je sjajno odigrao za Kramarića koji poslao paralelnu loptu pred gol, a Mandžukić je iz neposredne blizine gurnuo u mrežu – 1:0 Nastavile su se redati prilike, od pokušaja škaricama Marija Mandžukić do sjajnog udarca Kramarić koji je prošao malo pored vratnice.

Cipar u prvom poluvremenu nije ponudio previše. Prilika je stigla nako jednog lošeg ispucavanja Subašića odnosno jedne izgubljene lopte od strane Brozovića.

Hrvatska je nastavila pritiskati i u nastavku, drugi pogodak stigao je u 58. minuti. Kovačić je sjajno  potegao napad, stigao u kazneni prostor i uputio prizemni udarac. Vratar Cipra kratko odbio lopti, a Mandžukić iz blizine opet pospremio loptu u mrežu  – 2:0. Cipar se otvorio u završnici. Najbolja je bila prilika u 85. minuti, Christofi je sjajno pucao glavom, a Subašić je sjajno reagirao. U zadnjim trenucima Čop je spustio loptu glavom, a Pjaca sjajno reagirao, ali je lopta završila na gredi.