Hrvatska pomela Japan za plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva!

Hrvatska vaterpolska reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Budimpešti. Hrvatska je danas slavila protiv Japana  sa 16:6 (5:1, 5:3, 4:1, 2:1), Barakude tako s prvog mjesta odlaze u četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

Izabranici Ivice Tucka od početka su krenuli ozbiljno, Japan je iz prijašnjih susreta pokazao da nisu tako loša reprezentacija. Barakude su odigrali sjajnu obranu i nisu dopuštali Japancima neke lake golove. Već se u prvoj četvrtini nadzirao pobjednik susreta, Hrvatska je na kratak predah otišla s prednošću od 5:1. Japanci su u drugoj četvrtini pojačali svoju igru i uspjeli postići tri gola, ali odličan hrvatski napad ponovno je pet puta tresao mrežu Japanaca, pa se tako na poluvrijeme otišlo s 10:4 za Barakude.

U nastavku susreta Hrvatska je Japancima dopustila samo dva pogotka, pa je tako Hrvatska privela utakmicu  kraju s konačnih 16:6.

Hrvatska će svoj susret četvrtfinala igrati u utorak, a očekuje se da bi protivnik trebao biti ili domaćin Mađarska ili Italija.