Hrvatska poražena od Grčke, protiv Portorika za osminu finala

Četvrto kolo: Grčka - Hrvatska 76:65 (16:14, 20:9, 15:16, 25:26)

SKUPINA B: 4. KOLO

GRČKA – HRVATSKA 76:65 (16:14, 20:9, 15:16, 25:26)

HRVATSKA: Tomić 9, Andrić , Lafayette 8, Bogdanović 20, Šarić 10, Rudež 6, Ukić 6, Simon 6, Markota , Hezonja , Žorić , Babić.

GRČKA: Mantzaris, Bourousis 13, Zisis 3, Vasileiadis 3, Calathes 9, Glyniadakis, Papanikolaou 14, Sloukas 4, Kaimakoglou 14, Antetokounmpo 2, Vougioukas 6, Printezis 8.

Bila je to loša predstava Hrvatske, na tragu one protiv Senegala. Na krilima Ante Tomića otvorili smo susret i izgledalo je da će to biti neizvjestan susret do samog kraja. Ipak, nervoza je bez razloga kod naših rasla, a Grci su prelagano dolazili do poena. Na veliki predah otišlo se s prednošću protivnika 36:23.

Prevelika agresivnost vodila je do naivnosti, a Grci su odmah na startu drugog dijela s dva “back doora” lagano poentirali. U 15. minuti stigli su do maksimalnih plus 19.  Potom je “proradio” Bojan Bogdanović i prišli smo na deset razlike što je ponudilo tračak nade. No Grčka je preiskusna ekipa da bi dopustila takav preokret. Naši su promašivali otvorene šuteve i ostavljali protivniku prostor za kontru i nove lagane poene.

S pet vezanih poena Šarića pet minuta kraja stigli su izabranici Jasmina Repeše na osam razlike što, s obzirom na viđeno, je bio odličan rezultat. Potom smo ponovno naivno nekoliko puta ispali u zoni i tu je susret bio riješen. Utakmica je završena rezultatom 76:65.

Hrvatska se ovim porazom, ali i najviše porazom protiv Senegala dovela u neugodnu situaciju da protiv Portorika mora slavili ako želi u drugi krug. Kombinacija je nekoliko, a protivnik u eventualnoj osmini finala je i dalje neizvjestan.