Hrvatska poražena od Slovenije u Kopru

Rezultatom 25:27 (9:13).

Hrvatska muška seniorska rukometna reprezentacija na gostovanju u Kopru odigrala je treću pripremnu utakmicu u sklopu posljednje faze priprema za Olimpijske igre u Riju.

Hrvatska je vodila većim dijelom prvog poluvremena, sve do prednosti 8:7 pet minuta prije odmora, no Slovenija je prvi dio završila serijom 6-1, kojom je preuzela kontrolu rezultata. Iako je Hrvatska početkom nastavka ponajviše zahvaljujući Kopljaru uspjela poništiti zaostatak, u nastavku je Slovenija ipak stigla do pobjede.

‘Bez obzira na ishod, Hrvatska  je odigrala odličnu  pripremnu utakmicu  unatoč rezultatu. Hrvatska se vraćala u igru te  svaki dan igra sve bolje. Polako to ide na svoje mjesto kako to treba izgledati’ , složili su se u navedenom izbornik Babić te reprezentativci Manuel Štrlek i Igor Karačić.

Uzvratni susret je na rasporedu u utorak, 26. srpnja, u Opatiji s početkom od 20 sati i 30 minuta.