Hrvatska poražena u infarktnoj završnici od Grčke

Ponedjeljak je dan odmora, a u utorak nas čeka neugodna ekipa Makedonije.

Kruno Simon

U drugom kolu Eurobasketa Hrvatska je doživjela poraz. Bila je to utakmica koja je unaprijed određena kao najteža. Iako su izabranici Velimira Perasovića vodili čitav susret, pred kraj susreta ostali smo bez snage i Grčka je slavila.

Krunoslav Simon držao je Hrvatsku u igru cijelo prvo poluvrijeme. Ponovno je bio nezaustavljiv i on je glavni razlog što smo na veliki predah otišli s prednosti 33:28. U nastavku smo još malo podigli nivo igre, a u nekoliko navrata imali smo i dvoznamenkastu razliku. Nažalost, ishitrenim potezima vraćali smo goste u igru i kako se susret bližio kraju naša prednost je kopnjela.

Simona je protivnik odvojio od lopte, stala je kreacija i prednost smo uglavnom održavali dalekometnim ubačajima. Kada je stao šut, Vassilis Spanoulis je pokazao zašto je ponajbolji razigravač Europe i odveo je svoju momčad do preokreta. Na samom kraju Simon je imao dva bacanja. Prvo je pogodio, drugo namjerno promašio i odbijanac je došao ponovno do njega, ali je bio neprecizan za produžetak. Utakmica je završena rezultatom 72:70.

Unatoč porazu, pokazali smo da možemo igrati s najjačim momčadima na turniru. Kada tome pridodamo izostanak Bogdanovića i Tomasa koji će se priključiti u možda već sljedećem dvoboju, možemo biti sigurni da imamo igru i ekipu za visoke domete.

Simon je bio najefikasniji s 18 poena. Pratio ga je Roko Ukić s 14. Na drugoj strani spomenuti Spanoulis ubacio je 16.