Hrvatska porazom otvorila Euro u Futsalu

Hrvatska fustal reprezentacija izgubila je 4:2 od reprezentacije Kazakhstana u prvom kolu Europskog prvenstva u futsalu, koje se održava u Beogradu.

Getty Images

Četvrti je dan Europskog futsal prvenstva u Beogradu. Prva od dvije utakmice na današnjem rasporedu, bila je ona između Hrvatske i Kazahstana. Debitanti na ovoj smotri, Kazahstanci, sa trojicom naturaliziranih Brazilaca u svojim redovima, bili su preteška prepreka u prvom kolu. Slavili su sa 4:2.
Poveli su već u 6. minuti pogotkom Douglasa, koji je pospremio loptu u mrežu nakon što se ona odbila od vratnice. Hrvatska uzvraća nakon manje od jedne minute pogotkom Vedrana Matoševića. Na idući pogodak čekali smo još manje, nakon samo 15 sekundi igre, Suleimenov vraća Kazahstan u vodstvo. Prije kraja prvog poluvremena, na 3:1 povisio je Zhamankulov. Isti igrač u strijelce se upisuje i u 27. minuti i dovodi Kazahstan do prednosti od 4:1. Hrvatska se pokušala vratiti u igru uvođenjem Franka Jelovčića kao golmana-igrača. Do kraja je uspjela samo smanjiti rezultat, u 33. minuti na Jelovčićevo dodavanje, zabio je Josip Suton i postavio konačnih 4:2.
Naše futsal reprezentativce već u nedjelju očekuje novi dvoboj, u 18:30 igraju susret protiv Rusije. Hrvatska može uloviti kartu za drugi krug pobjedom sa 2 ili više pogotka razlike.
HRVATSKA – KAZAHSTAN 2:4