Hrvatska pregazila Češku pred najvažniju utakmicu na turniru

Hrvatska košarkaška reprezentacija svladala je Češku u posljednjoj utakmici grupe C, a pobjeda Hrvatske niti u jednom trenutku nije bila upitna. Na kraju su izabranici Aleksandra Petrovića slavili sa 107:69, a kao i obično najbolji su u redovima Hrvatske bili Bojan Bogdanović i Dario Šarić.

Od početka je posljednja utakmica u grupnoj fazi Eurobasketa bila jednosmjerna ulica za naše košarkaše koji su kontrolirali sva zbivanja na terenu. Gotovo revijalna utakmica je na kraju završila s 38 razlike za Hrvatsku, koja je dobila sve četiri četvrtine, od kojih se posebno ističu prva i zadnja. Budući da je Hrvatska i prije ove utakmice osigurala drugo mjesto u skupini, Češka je došla kao odlična prilika izborniku Petroviću da odmori pojedine igrače. Tako nisu uopće u igru ulazili Marko Tomas i Luka Žorić, a priliku su dobili svi ostali, od kojih su najveću minutažu skupili Krušlin i Bender.

Unatoč smanjenoj minutaži Hrvatsku je ponovno predvodio Bojan Bogdanović sa 25 poena, uz savršeni učinak za tri poena i 80% ubačaja za dva poena. Odmah ga je slijedio Dario Šarić sa double-double učinkom od 18 koševa i 10 skokova.

Dvoznamenkasti broj koševa su zabili i Buva, Ukić, Krušlin, te Bender. U redovima Češke najbolji su bili Auda i Hruban sa 19, odnosno 15 poena. Pritom je njihov najbolji igrač na ovom prvenstvu Tomaš Satoransky ubacio samo 2 koša za 24 minute provedene na parketu.

Hrvatska nakon uvjerljivog nastupa protiv Češke čeka protivnika u najvažnijoj utakmici na turniru, u osmini finala. Protivnik Hrvatske će biti poznat nakon večerašnje utakmice između Turske i Latvije.