Hrvatska protiv Litve srušila rekord po broju navijača, Roko Ukić skupio rekordan broj nastupa

Hrvatska je svladala Litvu, a susret su obilježila dva rekorda

Dobro ispunjene tribine u Areni Zagreb/Foto Saša Trifunovski

Hrvatska košarkaška reprezentacija u posljednjoj pripremnoj utakmici prije Svjetskog prvenstva svladala je Litvu 94:80. U fantastičnoj atmosferi igrači Jasmina Repeše od prve do zadnje minute su vodili i digli su cijelu naciju na noge. Nakon dugo vremena imamo se pravo nadati nečemu velikom.

Susret će, osim po odličnoj košarci, ostati upamćen po dvije stvari. Službeni spiker je u poluvremenu utakmice objavio kako je u Arenu Zagreb došlo preko 10000 ljudi. Rekordan je to broj navijača na nekoj reprezentativnoj utakmici Hrvatske u domovini.

Drugi rekord pripao je Roku Leniju Ukiću koji je upisao 164. nastup u nacionalnom dresu. Rekorder do sada bio je direktor reprezentacije Nikša Prkačin koji je igrao jedan dvoboj manje. U stanci između prve i druge četvrtine, glavni tajnik Hrvatskog košarkaškog saveza Željko Drakšić, uručio je kapetanu prigodan poklon.

Svjetsko prvenstvo započinje 30. kolovoza, a prvu utakmicu igramo protiv Filipina. Uz ovakvu podršku javnosti nadamo se dobrom rezultatu. Sada slobodno možemo zaključiti: košarka se definitivno vratila kući.