Hrvatska protiv Španjolske napravila veliki korak prema polufinalu

Hrvatska je u drugi krug prenijela sva četiri boda.

Hrvatska rukometna reprezentacija odigrala je fenomenalnu utakmicu protiv favoriziranog europskog prvaka Španjolske i na kraju upisala pobjedu 23:19.

Hrvatska – Španjolska 23:19 (13:10)

Hrvatska: Šego (10 obrana), Stevanović, Bičanić, Blažević, Cindrić 1, Duvnjak 2, Horvat 8, Karačić, Kozina, Mandić 2, Musa 6, Šipić 1, Stepančić 3, Štrlek, Vida, Vranković. Izbornik: Lino Červar.

Španjolska: Corrales (4 obrane), Perez de Vargas (6), Aguinagalde 1, Arino 1, Canellas, A.Dujshebaev 3, D.Dujshebaev, Entrerrios 3, Fernandez 1, Figueras 2, Gomez, Guardiola 1, Gurbindo 1, Morros, Sarmiento 1, Sole 5. Izbornik: Jordi Ribera.

10.000 hrvatskih navijača nosilo je naše rukometaše u munchenskoj Areni do pobjede. Španjolci su golom Alexa Dujshebaeva otvorili utakmicu, a nakon izjednačenja Luke Stepančića, Ferran Sole postiže dva gola za prednost 3:1. Željko Musa zabio je dva gola za novo izjednačenje, Marin Šego radio je čuda na golu, a Luka Cindrić zabio je za prvo vodstvo Hrvatske 5:4. Nakon što je Zlatko Horvat zabio sedmerac za dva razlike, Hrvatska je nošena Šegom zabila nekoliko brzih golova i došla na velikih 12:7. Uspjeli su se Španjolci s igračem više vratiti na minus tri na poluvremenu.

Španjolci su s igračem više krenuli u nastavak, a ubrzo je isključen i Blažević te su nekoliko sudačkih odluka bile protiv naših rukometaša. Stepančić je bombom zabio za četiri razlike, a onda unatoč sjajnoj obrani nikako nismo uspjeli postići pogodak koji bi nas dodatno odvojio. Dugo je na semaforu stajalo 20:16 sve dok u 54. minuti Arino nije zabio. Hrvatska nije imala riješenja u napadu, Šego i vratnice držali su nas na prednosti, a golom Figuerasa, Španjolci su došli na samo dva gola zaostatka. I kad nije išlo starijima, David Mandić je preuzeo odgovornost i prekinuo dugi post golom s krila. Dvije i pol minute prije kraja Musa je izborio sedmerac i isključenje, a Horvat skinuo paučinu i riješio pitanje pobjednika, a Španjolsku je dokrajčio Šipić.

Zlatko Horvat briljirao je sa osam pogodaka, Željko Musa zabio je šest, a fantastični Marin Šego zaustavio je 10 udaraca. Titula igrača utakmice pripala je Željku Musi.