Hrvatska protiv Šveđana isprala gorak okus s početka kvalifikacija

Hrvatska futsal reprezentacija pobijedila je Švedsku u Osijeku...

Hrvatska futsal reprezentacija upisala je prve bodove na kvalifikacijskom turniru za odlazak na svjetsku smotru koji se ovoga tjedna održava u Osijeku.

Mini kockasti neočekivano su poraženi u prvoj utakmici u četvrtak od ‘slabašne’ Bjelorusije, no izabranici Mate Stankovića zato su se ‘iskalili’ na Šveđanima. Držali su se Skandinavci u prvom poluvremenu, no hrvatski reprezentativci u drugih su dvadeset minuta pokazali svoju pravu kvalitetu te na koncu upisali naoko uvjerljivu pobjedu (5:1).

Matošević je doveo kockaste u vodstvo već u drugoj minuti susreta, no dominaciju domaćih nogometaša nakratko je prekinuo Abraham, poentiravši za izjednačenje u 13. minuti.

Poslije petnaestominutnog odmora na parket se vratila ‘neka druga Hrvatska’, a rezultiralo je to još četirima pogocima u švedskoj mreži – pogađali su Suton, Marinović i ponovno Suton, a konačnih 5:1 postavio je četiri minute prije isteka vremena Grcić.

U drugoj utakmici skupine 2 Azerbajdžan je bio uvjerljvo bolji od Bjelorusije (7:2), što znači da će Hrvatsku u posljednjem kolu dočekati s maksimalnih šest bodova. Hrvatska pak navija za Švedsku, koja bi za prolaz Stankovića i društva trebala ukrasti nešto bodova Bjelorusima.