Hrvatska prvi pobjednik LEN Europa Super Cupa

Hrvatska je prva osvojila LEN Europa Super Cup

Hrvatska vaterpolska reprezentacija osvajač je premijernog izdanja novog LEN natjecanja, Europa Super kupa. Zasluženo, nakon trijumfa nad Francuskom, pa Crnom Gorom i Srbijom, u finalu su Barakude savladale i vrlo dobru Španjolsku sa 12:9.

Hrvatska je odlično ušla u meč te je povela sa 2:0 golovima Bušlje i Fatovića, a krajem prve četvrtine smanjio je Pegada. Hrvatska je imala većinu utakmice prednost, a ponajviše zahvaljujući Fatoviću koji je bio najzaslužniji i prihvatio odgovornost kada je bilo najpotrebnije.

Maro Joković je svojim pogotkom pred kraj treće četvrtine odveo Hrvatsku na 9:6, a kasnije je golom Vukičevića Hrvatska stigla na nedostižnih 11:7. Španjolci su se vratili na 11:9, međutim sve dvojbe oko pobjednika riješio je najbolji igrač susreta Fatović svojim šestim pogotkom za konačnih 12:9.

HRVATSKA – ŠPANJOLSKA 12:9 (2:1, 4:4, 3:1, 3:3)

RIJEKA – Plivalište Zdravko Ćiro Kovačić. Gledatelja 1.300. Suci: Achladiotis (Grčka) i Colombo (Italija). Opunomoćenici: Lonzi (Italija) i Perišić (Srbija).

HRVATSKA: Bijač (16 obrana), Macan, Fatović 6, Lončar, Joković 1, Kragić, Vukičević 2, Bušlje 1, Benić, Vrlić 1, Šetka, Garcia 1, Marcelić. IZBORNIK: Ivica Tucak

ŠPANJOLSKA: Lopez, Munarriz 3, Granados 1, Del Torro, Larumbe 1, Minguell, Cabanas 1, Espanol 1, Tahull, Fernandez, Mallarach 2, Bustos, Lorrio (5 obrana). IZBORNIK: David Martin.

OSOBNE POGREŠKE: Hrvatska 12, Španjolska 13.

TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Bustos (23), Minguell (26), Bušlje (28).

ŽUTI KARTON: izbornik Tucak (21), izbornik Martin (26).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 7-12, Španjolska 5-11