Hrvatska remijem s Azerbajdžanom propustila doigravanje za SP

Hrvatska je ostala bez doigravanja za SP...

Hrvatska futsal reprezentacija nije uspjela izboriti doigravanje za Svjetsko prvenstvo nakon što je u kvalifikacijskom turniru održanom ovoga tjedna u Osijeku upisala po jednu pobjedu, remi i poraz.

Izabranici Mate Stankovića u prvom su ogledu u četvrtak poraženi od Bjelorusije rezultatom 7:4, potom su pobijedili Švedsku (5:1), da bi u posljednjem nedjeljnom okršaju remizirali s Azerbajdžanom, čija je momčad uglavnom sastavljena od Brazilaca i Rusa.

Da stvar bude još gora, mini kockstima je za doigravanje i ispunjenje cilja trebala tek bilo kakva pobjeda, jer su Bjelorusi neočekivano igrali ‘samo’ 2:2 sa Švedskom, no semafor je u konačnici pokazao nedovoljnih – 4:4.

Goste je u vodstvo doveo Čujkov u 5. minuti, Jelovčić izjednačio početkom drugog dijela (nakon što je nešto ranije propustio poentirati iz kaznenog udarca), no Azerbajdžan u nastavku preko Amadeua i Borisova odlazi na 3:1. Rezultat je netom kasnije uspio smanjiti Suton, a u dramatičnoj završnici 3:3 postavio je Suton, Borisov ponovno doveo gostujuću momčad u vodstvo, da bi dvije minute prije kraja nadu vratio Grbeš (4:4).

Vremena za nešto više ipak nije bilo; Azerbajdžan je sa sedam bodova osvojio prvo mjesto u skupini i prolaz dalje, dok su praznih ruku na drugom i trećem mjestu ostali Bjelorusija i Hrvatska. Švedska je ponijela fenjer skupine bez ijednog osvojenog boda.