Hrvatska remijem s Iranom zaključila pripreme

Hrvatska futsal reprezentacija završila je pripreme za kvalifikacijski turnir za Europsko prvenstvo 1:1 remijem protiv svjetskih brončanih Iranaca.

Hrvatska futsal reprezentacija uspješno je završila pripremni ciklus za kvalifikacijski turnir za Europsko prvenstvo. Nakon jučerašnje pobjede danas su odigrali 1:1 sa svjetskim brončanima Iranom i tako ostali neporaženi i 12. susret u nizu.

Kao i jučer svi gledatelji koji su se skupili u Dvorani OŠ u Župi Dubrovačkoj mogli su vidjeti odličan futsal i mnogo prilika na obje strane. Ovaj puta dosta bolji bili su Iranci od samoga starta. Prvo je gredu pogodio Zadeh da bi Grodrat u devetoj minuti zabio za vodstvo. Nakon toga iskazao se i Jukić lijepom obranom dok na drugoj strani Novak pogađa gredu protivničkog gola. Do pogotka su naši reprezentativci stigli u 18. minuti kada Franco Jelovčoć u gol posprema odbijanac nakon što je Samimi obranio udarac Sutona. Do kraja poluvremena naše je još jednom zaustavila greda, ovog puta Jelovčića.

U drugom dijelu igra se malo primirila, ali obje strane imale su dobrih prilika. U prvom dijelu drugog poluvremena posebno se iskazao hrvatski vratar Jukić koji je odlučio zaključati svoja vrata. Pred sami kraj imala je Hrvatska još jednu sjajnu priliku, ali i treći puta danas zaustavlja ih okvir gola. Ovaj puta se ispriječila vratnica koju je pogodio Jakov Grcić.

Zahvaljujući ovom remiju i nastavku niza odličnih rezultata imamo se pravo nadati uspjehu na kvalifikacijskom turniru u Ukrajini ovog vikenda. Izobrniku Mati Stankoviću preostaje izabrati one koji će nas tamo predstavljati, a mi se nadamo da će se oni vratiti od tamo s vizom za Europsko prvenstvo u Sloveniji. Podsjetimo, osim domaćina i glavnog konkurenta Ukrajine protivnici našim reprezentativcima biti će BelgijaCrna Gora.