Hrvatska remizirala s domaćinom na otvaranju nogometnog Mundijala

Hrvatska U17 reprezentacija je pred 30,000 gledatelja remizirala s Čileom, domaćinom natjecanja.

Počelo je Svjetsko prvenstvo u nogometu za uzrast do 17 godina koje se održava u Čileu. Prvenstvo su otvorili domaćin Čile i Hrvatska. Pred oko 30000 ljudi konačni rezultat je bio 1:1.

Hrvatska je povela u 7. minuti preko Nikole Moroa. U 33. minuti Yarko Leiva postavlja konačni rezultat 1:1. Do kraja utakmicu su i jedni i drugi imali svoje prilike, ali se rezultat nije mijenjao.

Za Hrvatsku su igrali: Semper, Babić, Brekalo, Durašek, Erlić, Kalaica, Lovren, Moro, Soldo, Sosa i Šverko, dok su sa u igru ulazili još i Hudeček, Ivanušec i Majić.

Hrvatska sljedeću utakmicu igra u utorak u 22 sata protiv SAD-a, a zadnju utakmicu u skupini igra u četvrtak u 1 sat protiv Nigerije.