Hrvatska rutinski preko Nizozemaca, prvo mjesto u skupini nadomak ruke

Hrvatski rukometaši bez većih su poteškoća pobijedili Nizozemsku u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.

Hrvatski rukometaši rutinski su odradili i petu utakmicu u skupini 1 kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. godine.

Željko Babić i njegova družina bili su bolji od Nizozemske rezultatom 24:27, a posebno su se iskazali naši vratari – Mirko Alilović sakupio je devet obrana, dok je Filip Ivić dodao pet.

Pretposljednji susret kvalifikacija u Sittardu Hrvatska je prelomila u drugom poluvremenu, premda je uvijek imala dva ili tri pogotka prednosti. Najveći odmak zabilježili smo u završnici prvog dijela kad su Horvat i Karačić zabili za pet razlike (11:6), da bi Nizozemci ipak odličnom serijom na odmor otišli sa samo -2.

Babićevi izabranici mirno su odradili i drugih pola sata – smireno su održavali prednost, u posljednjih deset minuta ušli s tri razlike te niti jednom nisu svojim domaćinima dopustili da im ozbiljnije zaprijete.

Najefikasniji u hrvatskim redovima bio je Zlatko Horvat (sedam golova), Štrlek se u strijelce upisao šest puta, dok je novi igrač Barcelone Marko Kopljar precizan bio pet puta.

Hrvatskoj preostaje odraditi još ogled s Turskom te tako i teoretski potvrditi prvo mjesto i plasman na Europsko prvenstvo 2016. u Poljskoj.