Hrvatska rutinski protiv Kanade

Hrvatska je Svjetsko prvenstvo otvorila pobjedom protiv Kanade...

U prvoj utakmici Svjetskog prvenstva u Kazanu Hrvatska je svladala Kanadu 12:7. Naša reprezentacija je odlično odigrala u napadu, a dobar je bio i vratar Josip Pavić. Dvostruki strijelci bili su Bukić, Muslim, Lončar i Obradović, dok su jedan pogodak postigli Burić, Paškvalin, Petković i Sukno.

Odmah u otvaranju utakmice Hrvatska je povela pogotkom Sukna, ali Kanada je izjednačila precizno izvedenim petercem Grahama. U prvoj četvrtini je sjajni Joković upisao tri asistencije. Igrala se četvrta minuta kad je uposlio Lončara, a u idućem je napadu u situaciji s igračem više asistirao Obradoviću i naša reprezentacija je povela 3:1. Potom je Conway smanjio nakon isključenja Petkovića, ali nedugo nakon toga je Bukić okrunio polukontru za 4:2.

Početkom druge četvrtine Kanada je smanjila preko Vikala nakon pogreške Burića. No, nije dugo trajala njihova nada jer se Hrvatska preko Burića i Muslima odvojila na 6:3. Burić je opet isključen i Kanada je to iskoristila pogotkom Conwaya. Od 11. do 28. minute Hrvatska je serijom 5:0 otišla na 11:4 i utakmica je bila odlučena. U drugoj četvrtini su pogodili Lončar, Bukić, Paškvalin i Petković.

U trećoj četvrtini vidjeli smo samo jedan pogodak, a strijelac je u 20. minuti bio Muslim. Posljednji pogodak naše reprezentacije postigao je Obradović udarcem iz daljine u 29. minuti. Kanađani su u posljednje dvije četvrtine malo ublažili poraz pogocima Bicarija, Kudabe i Conwaya.

Hrvatska je tako rutinski osvojila bodove na početku natjecanja. U srijedu u 20:30 na rasporedu je utakmica protiv Brazila i Ratka Rudića, a u petak u 16:30 naše vaterpoliste očekuje utakmica protiv Kine.

Maro Joković je izjavio: “Bio je ovo dobar početak natjecanja. Malo smo bili nervozni u prvoj četvrtini, no mislim da samo ipak pokazali kvalitetu. Šteta što pobjeda nije bila uvjerljivija jer imali smo mogućnosti za to. Ipak je početak natjecanja i siguran sam da ćemo biti još bolji.”