SP IIB: Hrvatska s četiri pobjede, Srbija osvojila turnir

Hrvatska nije uspjela osvojiti zlato unatoč pobjedi u posljednjem kolu.

Završeno je svjetsko prvenstvo hokeja na ledu Divizije II, Skupina B, održano u zagrebačkom Domu sportova. Hrvatski hokejaši na ledu do 20 godina upisali su četiri pobjede, što nije bilo dovoljno za osvajanje prvog mjesta. Posljednji susret protiv Izraelaca dobili su s 2:1.

Hrvatska je u zadnje kolo ušla s mogućnošću osvajanja prvog mjesta, međutim Srbija je slavila visoku pobjedu nad Nizozemcima i tako napreduje u viši rang natjecanja. Hrvatska je nakon dvije trećine vodila s 2.0. U prvoj trećini gol je postigao Tomo Trstenjak, dvije minute prije kraja trećine. U nastavku je uslijedio novi pogodak domaćina, pogodak postiže Leo Šelitaj. U posljednjem dijelu susreta Izraelcu su smanjili zaostatak i pogotkom Yuvala Halperta postavili konačnih 2:1.

Hrvatska osvojenim drugim mjestom ostaje u Diviziji II, Skupine B, na kraju su se veselili i protivnici, koji osvajanjem petog mjesta također ostaju u trenutačnoj diviziji.