Hrvatska se blamažom oprostila od Arene

U posljednjem susretu u skupini Eurobasketa Hrvatska je poražena od Gruzije...

U posljednjoj utakmici grupne faze Eurobasketa Gruzija je svladala našu reprezentaciju 71:58. Za Hrvatsku je ovo bila nevažna utakmica jer je već osigurala drugo mjesto u skupini, dok se Gruzijci pobjedom plasirali u osminu finala. Upravo ta važnost utakmica donijela je Gruziji pobjedu. Od prve sekunde je bilo očito da Perasovićevi igrači nemaju niti malo motiva. Žorić je bio jedini raspoloženi igrač u hrvatskim redovima, pristup nije bio na potrebnoj razini ozbiljnosti, a i šut je bio loš.

Obje su momčadi bile napadački loše u prvom poluvremenu i Gruzija je na odmoru vodila 28:25. No, u nastavku je napadački proigrala samo jedna momčad – Gruzija. Statistika je prilično jasna. Gruzija je utakmicu završila na 50 posto uspješnosti šuta, dok je Hrvatska imala samo 34 posto i nije mogla do pobjede. Početkom treće četvrtine Gruzija je povela sa šest poena prednosti, no uoči posljednje dionice Hrvatska je bila samo tri koša u zaostatku (47:44).

Bojan Bogdanović je sedam i pol minuta prije sirene za kraj utakmice iz slobodnih bacanja doveo našu momčad u prednost 51:49, ali potom je Hrvatska opet počela s jako lošom igrom, što je Gruziji omogućilo seriju 18:0 i vodstvo 67:51, koje je bilo nedostižno za naše nemotivirane igrače. Gruzija je rutinski sačuvala pobjedu. Najefikasniji u našim redovima bio je Žorić sa 16 poena, a Tomić je postigao deset. Marko Tomas opet nije nastupio. Gruziju su predvodili Pačulia, Sanadze i Sanikidze s po 12 poena.