Hrvatska se lako obračunala s Gibraltarom, premijerni pogodak Matea Kovačića

Hrvatska je pobijedila Gibraltar u Varaždinu rezultatom 4:0...

Mario Mandžukić/Getty Images

Hrvatska nogometna reprezentacija s lakoćom se obračunala s Gibraltarom u prijateljskoj utakmici u Varaždinu. Hrvatska je, bez Modrića, Rakitića, Ćorluke i Lovrena na koncu slavila s 4:0, a Niku Kovača posebno može veseliti dobra igra u prvih 45 minuta koja ‘učvršćuje’ optimizam prije poljudskih kvalifikacija s Italijom.

Prvi je vratima Gibraltara priprijetio Marko Pjaca, koju minutu kasnije glavom je pucao Mateo Kovačić, a početne hrvatske napade zaokružio je Mario Mandžukić, također iz skoka.

No, kockastima ipak nije trebalo )(pre)dugo da otključaju gibraltarsku bravu. Na semaforu je stajala sedma minuta kad je Anas Sharbini lijepo dočekao ubačaj Vrsaljka i od grede poslao loptu u mrežu.

Osam minuta kasnije Hrvatska je uspjela i povećati prednost. Jedvaj je poslao odličnu visoku loptu u kazneni prostor Gibraltara, a Mateo Kovačić je efektno prebacio golmana i upisao svoj premijerni pogodak u hrvatskom dresu.

Izabranici Nike Kovača dominirali su čitavo prvo poluvrijeme, do odlaska na odmor zabilježili smo dobre prilike Kovačića, Sharbinija i Mandžukića, no vratar Gibraltara definitivno je bio na razini zadatka.

Isti scenarij ponovio se i u drugom dijelu. Niko Kovač u vatru je umjesto strijelaca Sharbinija i Kovačića poslao Antu Rebića i Andreja Kramarića, u obrani su ostali Subašić, Vrsaljko, Jedvaj, Lešković i Leovac, vezu su činili Badelj, Brozović i Pjaca, a u napadu Mario Mandžukić.

Upravo je napadač Atletica u 53. minuti pogodio za 3:0 – srušen je u kaznenom prostoru, sudac je bez razmišljanja pokazao na bijelu točku, a Mandžo je sam preuzeo njegovo izvođenje i smireno pogodio.

Narednih dvadesetak minuta nije bilo većih, izglednijih šansi – izbornici su dosta rotirali momčadi pa se i igra slijedom toga ‘rascjepkala’. Mogao je u 73. minuti četvrti hrvatski gol postići Nikola Kalinić, no napadač Dnjipra ovoga puta ipak nije bio precizan.

Konačnih 4:0 postavio je zato Andrej Kramarić, koji se lukavo šuljao po kaznenom prostoru u 77. minuti, dočekao ubačaj Pašalića i mirno glavom poslao loptu u mrežu.

Kockasti su dokazali svoju kvalitetu, istaknuli su se i neki novi igrači, odnosno oni koji inače ne igraju mnogo i definitivno je da Italija može ‘pasti’ na Poljudu –