Hrvatska se plasirala u Rusiju! Bez golova na Karaiskakisu!

Vatreni su obranili pobjedu nad Grcima na Maksimiru prošlog četvrtka (4:1) i plasirali se na Mundijal.

Hrvatska nogometna reprezentacija na stadionu Georgios Karaiskakis odigrala je protiv Grčke uzvratnu utakmicu dodatnih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine i pritom odigrala bez golova s domaćinima. Vatreni su tako obranili pobjedu nad Grcima na Maksimiru prošlog četvrtka (4:1) i plasirali se na Mundijal.

Prvu priliku na utakmici imali su domaćini kada je Anastasios Bakasetas pucao izdaleka u 13. minuti, ali bezopasno za vratara Danijela Subašića. U 15. minuti Šime Vrsaljko je ubacio opasnu loptu s desne strane, ali bila je prejaka za Nikolu Kalinića koji nije stigao do nje. Najbolju priliku u dosadašnjem dijelu utakmice propustio je Sokratis Papastathopoulos u 17. minuti. Prsima je loptu Vasilis Torosidis spustio za Sokratisa, a njegov udarac s ruba kaznenog prostora završio je malo pored desne vratnice. U 23. minuti Panagiotis Tachtsidis je dobio žuti karton zbog prigovora. Ivan Rakitić imao je odličnu priliku iz slobodnog udarca s ruba šestnaesterca u 27. minuti, ali poslao je loptu daleko iznad gola. Već u 28. minuti Hrvatska je mogla do vodstva kada je Ivan Perišić odlično prošao po lijevoj strani i uputio prizemni udarac, ali lopta je otišla pored desne vratnice grčkog gola. U 42. minuti opasno je bilo pred vratima Subašića. S desne strane loptu je ubacio Konstantinos Mitroglou, loptu glavom proslijedio Zeca za Panagiotisa Retsosa, ali s glave mu loptu skida naš vratar. Perišić je u 43. fantastično pucao malo izvan šestnaesterca, ali lopta je odsjela na vratnici.

Probao je udarac iz daljine Marcelo Brozović u 47. minuti, ali bezopasno za vratara domaćina Orestisa Karnezisa. Mitroglou je opasno tukao s 20 metara pored vratnice u 58. minuti. Grčki izbornik Michael Skibbe u 59. minuti radi dvostruku izmjenu. Ušli su Konstantinos FortounisGiannis Gianniotas, a izašli su iz igre Lazaros Christodoulopoulos i Bakasetas. Opasno je bilo u 66. minuti po našim vratima nakon ubačaja Gianniotasa, ali Domagoj Vida je blokirao, a Subašić uhvatio loptu. U 78. minuti Zlatko Dalić iz igre vadi Kalinića, a umjesto njega u igri je Andrej Kramarić. Kod Grka Mitroglou je izašao, a zamijenio ga je Dimitrios Pelkas. Opasno je bilo pred vratima Subašića u 79. minuti, ali akcija je prekinuta jer je linijski sudac signalizirao zaleđe. Ante Rebić ušao je u igru umjesto Rakitića u 85. minuti. Subašić dobro brani udarac Tachtsidisa u 87. minuti. Kramarić je pucao unutar šestnaesterca u 88. minuti, ali lopta je prošla malo pored gola. Kapetan Luka Modrić napustio je igru u 91. minuti, a zamijenio ga je Matej Mitrović.