Hrvatska se pobjedom protiv Bjelorusije plasirala u osminu finala Svjetskog prvenstva

Hrvatska se plasirala u drugi krug Svjetskog prvenstva u Francuskoj.

HRS

Hrvatska je došla do treće pobjede u trećoj utakmici na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj. Ovoga puta Hrvatska je bila bolja od Bjelorusije s 31:25.

Hrvatska se s Bjelorusijom mučila gotovo četrdeset minuta. Sve dok nije u igru ušao kapetan Domagoj Duvnjak, koji je sjajno povezao neke stvari i vodio Hrvatsku do pobjede. Duvnjak je trebao odmarati cijeli susret, ali ipak nam je bio potreban za nova dva boda. Treba pohvaliti i sjajnog Cindrića, koji je u prvom poluvremenu letio po trenu, i postigao nevjerojatnih osam golova od naših 18 na kraju prvog dijela. Mislili smo da će sve izgledati lagano, ali obrana je bila loša, a treba pohvaliti napad, jer smo u prvom poluvremenu zabili čak 18 golova. Nismo uspjeli zaustaviti sjajnog Pukhouskog, koji je pokazao sjajnu igru, i bio je najbolji igrač svoje momčadi večeras na terenuPrvo poluvrijeme otišlo je na stranu Hrvatske 18:15.

HRS

HRS

U drugom poluvremenu na gol je stao Ivan Stevanović umjesto Filipa Ivića. Hrvatskoj je najveće probleme radio
Boris Pukhouski koji je sjajno dijelio asistencije, upisao ih je čak 15. Nastavili smo sličnu igru kao i u prvom poluvremenu utakmice, ali nakon ulaska Domagoja Duvnjaka u igru, stvari su izgledale puno bolje, Duvnjak je podigao igru reprezentacije na višu razinu, a i obrana je bila sve bolja. Treba pohvaliti i sjajnu Mandalinićevu blokadu pred kraj susreta. Do kraja utakmice Hrvatska je održavala prednost bez većih problema, i zasluženo došla do pobjede protiv Bjelorusije. Konačan rezultat bio je 31:25.

Domagoj Duvnjak je ponovno pokazao da je jedan od najboljih rukometaša svijeta, ako ne i najbolji. Najbolji strijelac bio je Cindrić s osam pogodaka a još pet je dodao Zlatko Horvat.