Hrvatska šestim mjestom u Rigi osigurala ostanak u trećem razredu europske atletike

Drugog dana natjecanja Hrvatska je ostvarila dvije pobjede, Ivana Lončarek na 100 metara s preponama i Ana Šimić u skoku u vis

Ana Šimić/Getty Images

Hrvatski atletičari osvojili su na kraju šesto mjesto na natjecanju trećeg razreda Europskog ekipnog prvenstva koje je održano u Rigi. Hrvatska selekcija u dva je natjecanja osvojila 168 bodova i tako za 9.5 bodova nadmašila sedmu Slovačku, koja je ispala u niži rang.

Uoči posljednje discipline, utrka štafeta na 4×400 metara, Hrvatska je bila pola boda iza Slovačke, ali su ateltičari i atletičarke odlično istrčali štafetne utrke i s dva druga mjesta zadržali hrvatsku atletiku u trećem razredu europske atletike.

Drugog dana natjecanja hrvatski su predstavnici ostvarili dvije pobjede, Ivana Lončarek je bila najbrža na 100 metara s preponama s novim osobnim rekordom od 13.18 sekundi, dok je Ana Šimić bila najbolja u skoku u vis sa 1,92 metara.

Prvo mjesto pripalo je domaćinu Latviji sa 206.5 bodova, a plasman u viši rang izborili su i Švicarci sa 206 bodova. Osim Slovačke, status trećeligaša izgubila je i Austrija, koja je sa 144 boda bila uvjerljivo posljednja.