Međunarodno IPCAS skijaško natjecanje

HRVATSKA SKIJAŠKA REPREZENTACIJA OSVOJILA NAJVIŠE MEDALJA

Sve pohvale našoj skijaškoj reprezentaciji na osvajanju najviše medalja  na tako važnom  natjecanju koje se jučer održalo na skijalištu Stara Planina u Srbiji.

Održana su 2 natjecanja u veleslalomu  i u oba natjecanja nastupilo je ukupno 25 natjecatelja iz 7 zemalja.

Prvo natjecanje bilo je namijenjeno mlađim natjecateljima do 17 godina. U kategoriji slijepih i slabovidnih djevojka Eva Goluža (15) osvojila je 1. mjesto. Lucija Smetiško ( 11), iako je bila najmlađa natjecatelj, osvojila je 2. mjesto, u kategoriji stojećih djevojaka. Lovro Dokić (14), u kategoriji stojećih dječaka, osvojio je 1. mjesto. Tu moramo napomenuti kako je ovo, dosada, najbolji ukupni rezultat mlađe skijaške reprezentacije. Postavljena staza je bila vrlo zahtjevna – tvrda, ledena i grbava.

Nakon održanog natjecanja za mlađe natjecatelje došao je red i na teže natjecanje gdje su nastupila i 2 olimpijska pobjednika iz Sochija. Eva je opet osvojila 1. mjesto u kategoriji slijepih i slabovidnih žena, Lucija nažalost nije mogla nastupiti kako je ipak još premlada za taj nivo natjecanja. U muškoj kategoriji slijepih i slabovidnih skijaša nastupio je Damir Mizdrak (24) i osvojio 3. mjesto. Lovro Dokić u kategoriji stojećih muškaraca osvoji je 3. mjesto.

Sa ukupno 6 osvojenih medalja ovo je zaista bio njihov dan, ali i dan za svih nas jer možemo  biti ponosni  na ovakve sportaše koje imamo.
Danas su na redu 2 natjecanja u slalomu, nakon kojeg se skijaška reprezentacija na kratko vraća kući.