Hrvatska slavila nad Srbijom pred put na SP u Katar

Hrvatski rukometaši slavili su drugu pripremnu pobjedu nad Srbijom u dva dana rezultatom 34:30 (16:14).

Mirko Alilović/Getty Images

Pripremna utakmica, Rijeka
Hrvatska – Srbija 34:30 (16:14)

Hrvatska: Alilović (2 obrane), Ivić (3 obrane), Pešić, Duvnjak 5, Stepančić 1, Kopljar 3, Vori 2, Gojun, Horvat 5, Obranović, Karačić, Bičanić 2, Štrlek 6, Čupić 5, Musa, Ninčević 1, Slišković 4, Brozović
Srbija: Kocić (1 obrana), Marjanac (12 obrana), Basarić, Vujin 6, Marjanović, M. Ilić 8, Gugleta 2, N. Ilić 5, Rnić 2, Stanković, Zelenović 2, Dal. Čutura, Dav. Čutura 2, Abutović 1, Mitrović, Marsenić 2

Na parketu rukometnog centra Zamet hrvatski rukometaši svladali su Srbiju drugi dan zaredom nakon pobjede u Umagu. U izjednačenom prvom poluvremenu i Srbija i Hrvatska su imale najveću prednost od dva pogotka razlike, a Hrvatska ju je prvi puta ostvarila na kraju prvog dijela.

U drugome dijelu Hrvatska u 40. minuti prvi put dolazi do vodstva od četiri pogotka i nakon toga pobjeda hrvatskih rukometaša više nije dolazila u pitanje.  Odličan je kod Hrvatske bio Manuel Štrlek sa šest pogodaka, Zlatko Horvat i Ivan Čupić dodali su po pet, Filip Ivić i Mirko Alilović sakupili su pet obrana. Kod Srbije se istaknuo Momir Ilić s osam golova, a Miroslav Kocić i Dragan Marjanac obranili su 13 lopti.

Pred Hrvatima je sada završetak priprema za Svjetsko prvenstvo u Kataru, kao i objava konačnog popisa putnika na samo SP, a u sam Katar Hrvati putuju 13. siječnja.