Hrvatska slavila protiv moćnog Irana u pripremnoj utakmici

Hrvatska futsal reprezentacija slavila je 4:2 protiv jake reprezentacije Irana u prvom od dva pripremna susreta u Župi Dubrovačkoj.

Hrvatska futsal reprezentacija nastavlja s odličnim rezultatima u posljednje vrijeme. Danas su u pripremnoj utakmici u Župi Dubrovačkoj4:2 svladali sjajnu momčad Irana.

Za danas i sutra dogovorena su dva pripremna susreta između naše reprezentacije i Iranaca, trećih s posljednjeg Svjetskog prvenstva. Došli su prvaci Azije u jakom sastavu dok je Hrvatska bila bez nedovoljno oporavljenih igrača Split Tommyja BabićaGrcićaSutona koji su se vratili u reprezentaciju.

Hrvatska je sjajno ušla u susret, nekoliko puta prijetila preko Matoševića i kapetana Novaka. Do vodstva su stigli u petoj minuti kada Esmaeilpour pogađa svoju mrežu. Nakon toga preuzeli su Iranci posjed i dominaciju, ali nisu mogli probiti našeg vratara Jukića. Do kraja poluvremena ipak smo vidjli još jedan pogodak i to u mreži Iranaca. Novak je iz prekida sjajno asistirao za Mateja Horvata koji pogađa i postavlja konačan rezultat prvog dijela.

U drugo poluvrijeme bolje ulaze Iranci, a najbolju prijetnju imali su nakon samo dvije minute. Abbasi je odlično prevario Jukića, ali Hrvatsku je ovog puta spasila stativa. U trećoj minuti nastavka ponovno zabija Hrvatska i to ponovno iz prekida. Ponovno je asistent bio Novak dok je strijelac ovaj puta bio Franco Jelovčić za visokih 3:0 naše reprezentacije. Iran je do prvog pogotka uspio stići u 27. minuti, strijelac je bio Shajari. Ipak, Hrvatska se vrlo brzo vraća na prednost od tri pogotka, Jelovičić je ovaj puta bio asistent, a strijelac je Dario Marinović. Nakon toga izvukli su Iranci vratara i s igračem više pokušali izjednačiti, ali uspjeli su tek ublažiti poraz. Minutu prije kraja konačan rezultat postavio je Alighadr tri minute nakon što je Hassanzadeh pogodio vratnicu.

Sutra Hrvatska i Iran igraju još jedan susret u istoj dvorani i vidjet ćemo mogu li naši dečki ponoviti ovaj uspjeh. Time bi zatvorili sjajn pripremni ciklus za kvalifikacije za Europsko prvenstvo koje će se nadolazećeg vikenda održati u Ukrajini.