Hrvatska slavila protiv Slovenije, maestralni Šarić i Bogdanović vodili Hrvatsku do pobjede!

Hrvatska košarkaška reprezentacija na HEP Međunarodnom turniru u Opatiji slavila je i u trećoj pripremnoj utakmici pred odlazak na Eurobasket, ovoga puta bili smo bolji od Slovenije s 85:81.

Hrvatska nije dobro ušla u susret, to su Slovenci znali iskoristiti i već na početku poveli s +7. No, dvije minute nakon početka utakmica Hrvatska zabija svoje prve poene na utakmici, Dario Šarić je pogodio za dva.  Planinić je u nastavku imao dvije sjajne prilike pod košem, ali obadvije je promašio, ubrzo je izbornik Petrović na centarsku poziciju uveo Luku Žorića. Hrvatska je pojačala obranu te smo došli na 13:13 sredinom prve četvrtine, ali Slovenci su ubrzo pogodili dvije trice za redom i poveli 19:13. Hrvatska je se ponovno uspjela vratiti, ali Slovenci ubrzo uzvraćaju te vode 25:19 za kraj prve četvrtine.

U drugoj četvrtini puno bolja igra Hrvatske. U prvom napadu Bojan Bogdanović pogađa za -4. Uspjeli smo se obraniti i u jednoj kontri Dragan Bender sjajno zakucava za -2 protiv Slovenije. Košarkaši Slovenije ubrzo su vratili prednost u svoju korist, u trećoj minuti druge četvrtine Luka Dončić pogađa tricu za vodstvo od +9 protiv naše reprezentacije. Hrvatska poslije trice Dončića smanjuje prednost Slovenije. Ivan Ramljak je sjajno zakucao za -7, ubrzo smo vidjeli koševe Simona i Šarića za -3. Pred kraj druge četvrtine Krušlin ispod koša pogađa za izjednačenje, u zadnjem napadu Slovenije u prvom dijelu sjajni Luka Dončić pogađa svoju treću tricu za vračanje vodstva Slovenije, ali u zadnjim sekundama druge četvrtine maestralni Šarić sjajno dodaje do Ramljaka koji pogađa za dva i vodstvo Hrvatske od 46:45 za kraj druge četvrtine. Najbolji u prvom dijelu kod nas je bio Dario Šarić s 12, a kod Slovenije Luka Dončić sa 16 koševa.

U nastavku Slovenija ponovno vodi, Prepelić je pogodio za 46:48, ali s druge strane Bogdanović uzvraća i izjednačuje rezultat. Slovenije ponovno bolje igra, morali smo loviti rezultat, a Slovenija je u  prvoj polovici treće četvrtine držala rezultat u svoju korist. Ponovno se budimo, Šarić je fantastično blokirao Vidmara, odmah u sljedećem napadu Šarić sjajno dodaje za Bogdanovića koji pogađa tricu. Naša dva najbolja igrača i treću pripremnu utakmicu vodili su našu igru, Šarić je napravio blok za Bogdanovića koji ponovno gađa tricu za  +2 Hrvatske nad Slovenijom. Na kraju treće četvrtine Bogdanović je pokazao zašto je izabran za našeg najboljeg košarkaša u prošloj sezoni, Babo je s deset metara pogodio tricu za vodstvo Hrvatske od 67:63, s tim se rezultatom ušlo u posljednju četvrtinu.

Posljednja četvrtina bila je nekako i najzanimljivija. Igralo je se žestoko na obadvije strane, kao da se radi o utakmici na EuroBasketu, a ne o prijateljskoj utakmici. Slovenci su pogađali, ali i mi smo znali uzvratiti. Gledali smo sjajnu košarku. Sloveniju je vodio Luka Dončić, pogađao je sve i svašta, ali imali smo i mi svoje uzdanice. Slovenije je imala zadnji napad, Slovenci su promašili, ali onda smo vidjeli pravu borbu pod košem, no Šarić je bio najuspješniji i uspio je oduzeti loptu, a Dončić je napravio odmah prekršaj nad našim Šarićem, sjajni Šiši je pogodio oba slobodna bacanja za slavlje Hrvatske protiv Slovenije 85:81.

U našim redovima najbolji su bili Dario Šarić  s 25 i Bojan Bogdanović 23 koša. Kod Slovenije najbolji je bio Luka Dončić s 27 koševa.

Hrvatska će svoju drugu utakmicu na turniru odigrati u ponedjeljak u Opatiji protiv Ukrajine.