Hrvatska slavila protiv Ukrajine i osvojila drugi pripremni turnir!

Hrvatska košarkaška reprezentacija slavila je i u četvrtoj pripremnoj utakmici pred odlazak na Europsko prvenstvo. Na HEP Međunarodnom turniru u Opatiji Hrvatska je nadigrala Ukrajinu sa 79:74.

Nakon subotnje pobjede protiv Slovenije 85:81, danas smo ponovno slavili, ovoga puta protiv Ukrajine i zasluženo osvojili i drugi pripremni turnir.

Izbornik Petrović od početka na teren je poslao petorku (Popović, Tomas, Krušlin, Buva i Bender). Ponovno nismo dobro ušli u utakmicu, Ukrajinci su prvi poveli, Dragan Bender je zabio prve poene kod nas. U prvoj četvrtini igrali smo na krilima Bendera i Buve koji su zabili po sedam koševa, Krušlin je dodao četiri. Iako smo vodili 16:9, Ukrajinci su se uspjeli vratiti i u drugu četvrtinu ući s pola koša zaostatka 18:17.

U drugoj četvrtini ponovno smo pali, gosti su puno bolje igrali, a mi smo morali loviti rezultat. Izbornik je uveo Šarića, Bogdanovića i Simona, ali ni to nije previše pomoglo. kada se činilo da bi se trebali odvojiti, dogodilo se suprotno, Ukrajina je na odmor otišla s prednošću od 39:34.

Izbornik Petrović je na odmoru posložio konce naše igre, u nastavku je to izgledalo puno bolje. Uz razigranog Buvu i Šarića Hrvatska je povela u 32. minuti s 67:56. Petrovićevi izabranici pametno su odigrali do kraja i utakmicu zaključili sa 79:74.

Hrvatska – Ukrajina 79:74 (18:17, 16:22, 24:15, 21:20)

Hrvatska: Mavra 11, Krušlin 7, Popović 3, Simon 2, Šarić 16, Žorić 3, Planinić 5, Ramljak 2, Buva 17, Bender 7, Tomas 6, Bogdanović 0.

Ukrajina: Pustozvonov 9, Kolchenko 2, Lukashov 10, Otverchenko 8, Lypovyi 5, Korniyenko 0, Bobrov 6, Zaytsev 3, Pustovyi 18, Koniev 11, Mishula 2.