Pripremni turnir Pau 2014.: Hrvatska u produžetku nakon dramatične završnice poražena od Srbije

Turnir u Pau, 2. kolo: Hrvatska - Srbija 84:85 (9:16, 20:18, 22:18, 22:21, 10:11)

Luka Žorić/Getty Images

Pripremni turnir Pau 2014.

HRVATSKA – SRBIJA 83:84 (9:16, 20:18, 22:18, 22:21, 10:11)

Hrvatska: Andrić 7, Bogdanović 19, Šarić 2, Rudež 11, Stipčević 0, Simon 11, Markota 5, Žorić 13, Lafayette 10, Bilan 0, Babić 0, Hezonja 5.

Srbija: Bogdanović 8, Bjelica 15, Marković 3, Raduljica 13, Mitrović 4, Micić 4, Kalinić 2, Katić 0, Štimac 1, Simonović 24, Birčević 5, Jović 5.

U drugoj utakmici pripremnog turnira za Svjetsko prvenstvo Pau 2014., Hrvatska je igrala protiv Srbije. U napetom i tvrdom dvoboju nakon produžetaka slavili su Srbi. Valja napomenuti kako u rosteru nije bilo Ante Tomića, Roka Ukića i Marija Delaša koji su dobili poštedu.

Slično kao i jučer protiv Francuza, izabranici Jamina Repeše dekoncentrirano su otvorili susret. Obrana je koliko-toliko funkcionirala, ali organizacija napada je bila izuzetno loša čemu svjedoči samo devet poena u prvoj četvrtini. Ipak, do kraja poluvremena napad je profunkcionirao, a prednost Srbije se topila. Na veliki predah otišlo se s rezultatom 29:34.

Petorka Oliver Lafayette, Bojan Bogdanović, Mario Hezonja, Dario Šarić i Lukša Andrić otvorila je drugo poluvrijeme. Odmah u startu, Bogdanović i Hezonja vezali su tri trice i Hrvatska je konačno povela 38:36. Od tog trenutka igralo se koš za koš, a obje ekipe su se smjenjivale u vodstvu.

Sredinom posljednje četvrtine Damjan Rudež ubacio je tri trice, a Luka Žorić vješto je koristio asistencije nakon pick and roll igre što je rezultiralo s maksimalnih plus osam Hrvatske. Probleme na drugoj strani ispod koša stvarao je snažni Raduljica koji je vratio svoju momčad u igru. Srbija je uspjela povesti minutu prije kraja 70:68, ali Lafayette tricom, a zatim i s dva bacanja vraća Hrvatskoj plus tri. Tešku tricu pogodio je Simonović, a Lukša Andrić na drugoj strani dobio je blokadu u zadnjoj sekundi. Igrat će se produžetak.

Vodila je Hrvatska četiri razlike u zadnjoj minuti, ali potom Simonović pogađa tricu za minus jedan. Na drugoj strani Simon je ubacio samo jedno slobodno bacanje, a Srbija je imala zadnji napad. Bogdan Bogdanović pogodio je tricu preko ruke Andrića i Repeša je pozvao minutu predaha. Ostalo je pet sekundi do kraja, ali Bojan Bogdanović promašio je pobjedu naše reprezentacije.

Hrvatskoj još slijedi susret protiv Grčke, a nakon toga će reprezentativci dobiti tri slobodna dana.