Hrvatska svladala Makedoniju na otvaranju turnira u Srbiji

Utakmica 1. kola: Hrvatska - Makedonija 30:20 (17:10). Izabranice Vladimira Canjuge nisu imale prevelikih problema na putu prema pobjedi

Andrea Penzić/Getty Images

Trofej Srbije za rukometašice

HRVATSKA – MAKEDONIJA 30:20 (17:10)

SD Vlade Divac. Suci: Mosorinski i Pandžić (oba Srbija)

HRVATSKA: Žderić, Jelčić, Golubić,  Zebić 4, Grubišić 5, Gaće 1, Janković 1, Ježić 4, V. Milanović Litre 2, Franković, Penezić 4, Havić 2, Elez 1, Gugić 2, Horvat 2, Lovrić 1, Oštarjaš 1.

MAKEDONIJA: Antikj, Mečevska 2, Sazdovski, Stefanovska, Grozdanovska 4, Gokidova, Gjorgjievska 4, Petkovska, Beleska, Nikolovska 3, Jovanovska, Despodovska 7, Sazdovska, Veličkovska, Šteriova, Mitrova.

Sedmerci: Hrvatska 1 (1), Makedonija 4 (3). Isključenja: Hrvatska 4 minute, Makedonija 8 minuta.

Rukometašice Hrvatske pobjedom nad Makedonijom otvorile su turnir u Srbiji koji se igra u mjestu Vrnjačka Banja. Izabranice Vladimira Canjuge nisu imale prevelikih problema na putu prema pobjedi, već na poluvremenu su imale velikih sedam golova prednosti i Makedonija nije pokazala ništa što bi dalo naslutiti da bi se mogla vratiti u utakmicu.