Hrvatska taekwondo reprezentacija osvojila 13 medalja na President Cupu

Taekwondoaši splitskog kluba Marjan osvojili su čak šest medalja.

U proteklih pet dana Atena je bila domaćin President Cupa u taekwondou, a Hrvatska ekspredicija veoma uspješno je odradila turnir i osvojila čak 13 medalja, od toga jedno zlato, devet srebra i tri bronce.

Najsjajnije odličje osvojio je Toni Kanaet, član splitskog kluba Marjan. Toni je u finalu seniora do 74 kilograma bio bolji od našeg drugog predstavnika Marka Mutaka, člana taekwondo kluba Casper.

U muškoj seniorskoj konkurenciji u finalu se borio i Lovre Brečić u kategoriji do 63 kilograma. Lovre je fantastično odradio prvih pet borbi, u prosjeku je pobjeđivao sa 15 bodova prednosti, ali u finalu je upisao poraz od Pavela Andrijenka.

Srebra su osvojili još i Kristina Tomić (Osvit), Bruna Vuletić, Ivana Babić i Matea Jelić (Marjan), Iva Radoš (Metalac) kod seniorki, Nika Klepac (Medvedgrad) kod juniorki i Nikolina Mesić (Jastreb) kod kadetkinja.

Brončane medalje osvojili su Leon Glasnović (Marjan) seniori, Doris Pole (Dubrava) seniorke i Ela Jelić (Olympic) juniorke.