Hrvatska teško poražena od Amerikanaca

Hrvatska sutra igra s Iranom.

U drugoj utakmici na U19 Svjetskom prvenstvu Hrvatska je igrala protiv SAD. Igrači Ante Nazora poraženi su 103:81.

SAD – Hrvatska 103:81 (31:22, 27:17, 24:24, 21:18)

Hrvatska: Kapusta, Filipović 6, Majcunić 2, Badžim 5, Božić 5, Vraneš 4, Slavica 15, Žižić 16, Zubac 12, Karačić, Arapović 16.

Amerikanci su od početka susreta počeli agresivno sa zonskim presingom. Naši igrači se nisu snašli, nepotrebno smo gubili lopte i omogućili protivnicima velik broj laganih poena. Koliko-toliko smo se držali u utakmici u prvih 18 minuta, ali neshvatljivim padom u zadnje dvije minute prvog poluvremena, praktički smo izgubili utakmicu. Protivnik je već tu pobjegao na 19 razlike. U nastavku smo gledali izjednačenu utakmicu riješenu svih nedoumica oko pobjednika i igralo se koš za koš.

Od samog početka je bilo vidljivo da naši igrači nisu u utakmici, vjerojatno zbog prepirki oko Dragana Bendera. Tome svjedoči čak 15 izgubljenih lopti u prvom dijelu.

Ivan Karačić nije se zagrijavao s momčadi tako da se vjerojatno radi o ozljedi. Sudbina Bendera je i dalje nepoznata, a on i danas nije bio u momčadi.